Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Jesteś tutaj    »

logo CRE

Zespół Szkół w Głuchowie w drodze do Krajowego Certyfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie”

wspólne zdjęcie z prezentacji

W dniu 27 maja 2026 r. w Zespole Szkół w Głuchowie odbyła się publiczna prezentacja wyników autoewaluacji działań podejmowanych w zakresie promocji zdrowia. Placówka, jako szkoła ponadpodstawowa, realizuje zadania zgodnie z obowiązującym w Polsce modelem Szkoły Promującej Zdrowie.


W roku szkolnym 2025/2026 szkoła przeprowadziła autoewaluację, mającą na celu określenie stopnia realizacji celów wyznaczonych w krajowej koncepcji Szkoły Promującej Zdrowie. Wyniki badań zostały przedstawione przez p. Magdalenę Nester-Zielińską – szkolnego koordynatora programu.


Podczas spotkania dyrektor szkoły, pani Katarzyna Jochym, wyraziła podziękowanie całej społeczności szkolnej za aktywne zaangażowanie w działania służące kształtowaniu i wzmacnianiu zdrowia.


Pani Marzenna Piwowar-Zrazek, nauczyciel konsultant w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, koordynator Skierniewickiej Regionalnej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, podziękowała za wieloletnią, owocną współpracę oraz konsekwentną realizację założeń programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. W swojej wypowiedzi podkreśliła wysoki poziom prowadzonych działań, szeroki zakres współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz ośrodkami akademickimi. Jednocześnie poinformowała o zamiarze złożenia rekomendacji dotyczącej ponownego przyznania Zespołowi Szkół w Głuchowie Krajowego Certyfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

Przedszkole nr 1 w Skierniewicach – prezentacja wyników działań w zakresie promocji zdrowia

Przedszkole nr 1 w Skierniewicach – prezentacja wyników działań w zakresie promocji zdrowia

Przedszkole nr 1 w Skierniewicach – prezentacja wyników działań w zakresie promocji zdrowia21 maja 2026 roku w Przedszkolu nr 1 w Skierniewicach odbyła się publiczna prezentacja wyników autoewaluacji działań z zakresu promocji zdrowia. Spotkanie podsumowało wielomiesięczne działania społeczności przedszkolnej, których celem było kształtowanie zdrowych nawyków u dzieci i ich rodzin.

 

W wydarzeniu udział wzięli nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, dzieci, rodzice oraz zaproszeni goście, w tym m.in. Iwona Górniak – Zastępca Prezydenta Miasta Skierniewice, Ilona Pietrowska – dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, Dorota Rosińska – Zastępca Dyrektora PSSE w Skierniewicach oraz przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. Obecni byli również dyrektorzy placówek realizujących program „Przedszkole Promujące Zdrowie” i aktywnych na rzecz zdrowia.

 

Zaprezentowano działania realizowane w ramach programu w związku z ubieganiem się o ponowne nadanie Krajowego Certyfikatu PPZ. Duże wrażenie zrobiły występy dzieci, które poprzez taniec, śpiew i scenki pokazały swoją wiedzę o zdrowym stylu życia.

 

Dyrektor przedszkola Monika Badur podziękowała instytucjom wspierającym placówkę, szczególnie Ilonie Pietrowskiej i Marzennie Piwowar-Zrazek. Z kolei Marzenna Piwowar-Zrazek, nauczyciel-konsultant Centrum, koordynator rejonowy Skierniewickiej Regionalnej sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie doceniła zaangażowanie całej społeczności i zapowiedziała rekomendację do ponownego nadania certyfikatu.

 

Po części oficjalnej odbył się zdrowy poczęstunek, a dzieci uczestniczyły w aktywnościach ruchowych na świeżym powietrzu. Wydarzenie potwierdziło, że przedszkole skutecznie promuje zdrowy styl życia, tworzy przyjazne środowisko dla rozwoju dzieci i pracuje zgodnie z przyjętym w Polsce modelem Przedszkole Promujące Zdrowie.

Publiczna prezentacja wyników autoewaluacji działań w zakresie promocji zdrowia w Szkole Podstawowej w Bielawach

wspólne zdjęcie

20 maja 2026 r. odbyła się publiczna prezentacja wyników autoewaluacji działań w zakresie promocji zdrowia prowadzonych przez Szkołę Podstawową im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach. Wydarzenie zgromadziło społeczność szkolną, przedstawicieli rodziców oraz zaproszonych gości, którym zaprezentowano efekty podejmowanych inicjatyw prozdrowotnych.


Podczas spotkania omówiono cele i przebieg autoewaluacji, a także zaprezentowano wnioski wynikające z przeprowadzonych analiz. Szczególną uwagę poświęcono działaniom mającym na celu wspieranie zdrowia psychicznego uczniów  oraz kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, promowanie aktywności fizycznej. Przedstawiono również przykłady dobrych praktyk realizowanych w szkole oraz efekty współpracy z rodzicami i instytucjami wspierającymi.


Szczególnym elementem wydarzenia był występ uczniów, którzy w ramach dobrych praktyk zaprezentowali to, czego nauczyli się podczas realizacji programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Ich prezentacje w sposób praktyczny i inspirujący ukazały efekty podejmowanych działań oraz zaangażowanie całej społeczności szkolnej.


W trakcie spotkania Marzenna Piwowar-Zrazek, nauczyciel-konsultant w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach oraz koordynator Skierniewickiej Regionalnej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, wyraziła głęboką wdzięczność za dotychczasową współpracę w realizacji programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Podkreśliła również wysoki poziom podejmowanych działań oraz poinformowała, że złoży rekomendację do ponownego nadania szkole Krajowego Certyfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie”.


Prezentacja była okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz wyznaczenia dalszych kierunków rozwoju w obszarze promocji zdrowia. Spotkanie zakończyło się dyskusją, podczas której uczestnicy mogli podzielić się swoimi opiniami i sugestiami dotyczącymi dalszych inicjatyw podejmowanych przez szkołę.

Publiczna prezentacja wyników autoewaluacji działań w zakresie promocji zdrowia w Szkole Podstawowej w Makowie z Filią w Świętem

W dniu 22 maja 2026 r. odbyła się publiczna prezentacja wyników autoewaluacji działań w zakresie promocji zdrowia realizowanych przez Szkołę Podstawową im. Księdza Jana Twardowskiego w Makowie z filią w Świętem. Wydarzenie zostało zorganizowane w powiązaniu z obchodami Dnia Patrona Szkoły i zgromadziło przedstawicieli społeczności szkolnej, rodziców oraz zaproszonych gości. Podczas spotkania zaprezentowano efekty podejmowanych działań ukierunkowanych na wzmacnianie zdrowia.


W trakcie uroczystości przedstawiono przebieg procesu autoewaluacji oraz zaprezentowano wnioski wynikające z przeprowadzonych badań. Szczególną uwagę poświęcono inicjatywom służącym wzmacnianiu dobrostanu psychicznego uczniów, kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych oraz upowszechnianiu aktywności fizycznej.


Zaprezentowano również przykłady skutecznych rozwiązań stosowanych w szkole oraz rezultaty współpracy z rodzicami i instytucjami wspierającymi jej działalność, w tym Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, PSSE w Skierniewicach i Akademią Nauk Stosowanych w Skierniewicach. Uczniowie przedstawili ponadto wybrane techniki relaksacyjne, obrazujące praktyczne zastosowanie działań wspierających zdrowie psychofizyczne.


W toku spotkania Dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, Pani Ilona Pietrowska, wyraziła uznanie dla różnorodności oraz wysokiego poziomu realizowanych przedsięwzięć prozdrowotnych. Z kolei Pani Marzenna Piwowar-Zrazek, nauczyciel-konsultant w Centrum oraz Koordynator Skierniewickiej Regionalnej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, podziękowała za dotychczasową współpracę przy realizacji programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Podkreśliła także wysoki poziom prowadzonych działań oraz poinformowała o zamiarze złożenia rekomendacji dotyczącej ponownego przyznania szkole Krajowego Certyfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

Rozstrzygnięcie konkursu międzyprzedszkolnego „Zdrowie to supermoc!”

wspólne zdjęcie uczestników międzyprzedszkolnego konkursu

14 maja 2026 r. w Przedszkolu nr 5 w Skierniewicach przy ul. Czystej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu międzyprzedszkolnego pt. „Zdrowie to supermoc!”. Wydarzenie skierowane było do dzieci 6-letnich, a jego głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków prozdrowotnych już od najmłodszych lat.

 

W konkursie wzięły udział przedszkolaki z placówek miasta Skierniewice działających w ramach Regionalnej Skierniewickiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, realizujących program „Przedszkole Promujące Zdrowie”. Każde z przedszkoli zgłosiło trzyosobową drużynę.

 

Rywalizacja miała formę zespołowego quizu wiedzy o zdrowiu. Dzieci wykonywały zadania konkursowe obejmujące zagadnienia z zakresu:

  • higieny osobistej,
  • zdrowego odżywiania,
  • aktywności fizycznej,
  • bezpieczeństwa.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, zaangażowaniem i świetną współpracą w zespołach. Konkurs przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze, sprzyjającej zarówno nauce, jak i dobrej zabawie.

 

Wśród zaproszonych gości oraz członków jury była m.in. p. Marzenna Piwowar-Zrazek, nauczyciel-konsultant Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach oraz koordynator programu SRSPiSzPZ.

 

Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców:

 

🥇 I miejsce – Przedszkole nr 13 w Skierniewicach

🥈 II miejsce – Przedszkole nr 1 w Skierniewicach

🥉 III miejsce – Przedszkole nr 8 w Skierniewicach

 

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które ufundowała Dyrektor Przedszkola nr 5 w Skierniewicach.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu, a rodzicom i dziadkom za wzmacnianie zdrowia oraz kontynuowanie w środowisku domowym tego czego dzieci uczą się w przedszkolu.  Takie inicjatywy są doskonałą okazją do promowania zdrowych wyborów i budowania świadomości zdrowotnej wśród najmłodszych.

Szkolenie dla wojewódzkich koordynatorów programów „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”

Wspólne zdjęcie uczestników szkolenia przed budynkiem Centrum Szkoleniowego ORE w Sulejówku

W dniach 5–6 maja 2026 roku w Centrum Szkoleniowym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Sulejówku odbyło się szkolenie pt. „Realizacja programu Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie – od idei do certyfikacji”, skierowane do wojewódzkich koordynatorów programu. Województwo łódzkie reprezentowała koordynator Marzenna Piwowar-Zrazek, która – w ramach prezentacji dobrych praktyk i wymiany doświadczeń – przedstawiła realizację programu na poziomie wojewódzkim.

 

W swoim wystąpieniu omówiła dokumentację programową oraz zadania koordynatora wojewódzkiego z perspektywy placówki doskonalenia nauczycieli.

 

Celem szkolenia było doskonalenie kompetencji uczestników w zakresie wdrażania programu na poziomie wojewódzkim, a także podniesienie ich umiejętności planowania i ewaluacji działań podejmowanych w przedszkolach i szkołach promujących zdrowie. Uczestnicy pracowali również nad modyfikacją poszczególnych wskaźników zgodnie ze standardami programu.

 

Program „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” realizowany jest w Polsce od 1992 roku. Został zapoczątkowany trzyletnim projektem pilotażowym (1992-1995), zainicjowanym przez Biuro Regionalne dla Europy Światowej Organizacji Zdrowia.

 

Projekt przyczynił się do aktywizacji oddolnych działań szkół oraz zapoczątkował tworzenie sieci szkół promujących zdrowie w całym kraju. Udział w programie jest dobrowolną decyzją przedszkola lub szkoły.

 

Obecnie w Polsce program realizuje około 3 tysięcy placówek we wszystkich województwach, w tym również w województwie łódzkim, gdzie funkcjonuje pięć sieci rejonowych.

 

Tworzenie przedszkola lub szkoły promującej zdrowie, oparte na całościowym podejściu do zdrowia, jest procesem długofalowym i wymagającym. Wymaga zaangażowania całej społeczności oraz gotowości do wprowadzania zmian w sposobie działania i myślenia. Placówki regularnie przeprowadzają diagnozę potrzeb zdrowotnych i poziomu samopoczucia całej społeczności – wychowanków, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Na podstawie uzyskanych wyników identyfikowane są najważniejsze problemy, a następnie planowane są działania zmierzające do ich rozwiązania.

 

Źródło zdjęcia: ore.edu.pl

Szkolny Dzień Zdrowia

Dokument Akcesu Przynależności do Skierniewickiej Regionalnej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie

10 kwietnia 2026 roku był dniem wyjątkowym dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Lipcach Reymontowskich. Tego dnia odbyło się cykliczne wydarzenie pn. Szkolny Dzień Zdrowia, podczas którego wręczono Akces Przynależności do Skierniewickiej Regionalnej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

 

Wyróżnienie to szkoła otrzymała za wyjątkowe zaangażowanie oraz aktywną współpracę w realizacji programu Szkoła Promująca Zdrowie, prowadzonego w ramach Europejskiej Sieci Szkół dla Zdrowia w Europie (SHE). Dzięki licznym inicjatywom podejmowanym przez placówkę oraz nieustannej trosce o dobrostan dzieci i całej społeczności szkolnej skutecznie wzmacniane są działania sprzyjające kształtowaniu postaw prozdrowotnych, a także zwiększaniu świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie.

 

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach reprezentowała Marzenna Piwowar‑Zrazek, nauczyciel‑konsultant oraz Rejonowy Koordynator Skierniewickiej Regionalnej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

 

Składamy serdeczne gratulacje Szkole z okazji tak znaczącego wyróżnienia.

 

 

Relacja na portalu Facebook

https://www.facebook.com/photo?fbid=958621186686083&set=pcb.958622550019280

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1486985813438648&set=pcb.1486986020105294

https://www.facebook.com/photo?fbid=961067519774783&set=pcb.961051819776353

IV Wojewódzki Konkurs Piosenki o Zdrowiu w Skierniewicach

Laureaci IV Wojewódzkiego Konkursu Piosenki o Zdrowiu

14 kwietnia 2026 roku w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki o Zdrowiu.


Celem konkursu było:

  • promowanie i popularyzowanie piosenek o tematyce zdrowotnej oraz zdrowym stylu życia, dostosowanych do wieku wykonawców, ich możliwości wokalnych oraz walorów wychowawczych,
  • wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci i młodzieży,
  • kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Joanna Skrzydlewska – Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Janusz Brzozowski – Łódzki Kurator Oświaty.


Swoją obecnością wydarzenie uświetnili:

  • dr Joanna Soin – Dziekan Kolegium Medyczno‑Przyrodniczo‑Technicznego Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego, prof. ANSB,
  • Agnieszka Szczech – starszy wizytator Wydziału Nadzoru Pedagogicznego, Oddział Przedszkoli i Szkół Podstawowych Kuratorium Oświaty w Łodzi,
  • Barbara Kosma – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzezinach, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno‑Epidemiologicznej w Brzezinach,
  • Anna Dałek – Kierownik Sekcji Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia w PSS-E w Łowiczu,
  • Joanna Brudnowska – starszy asystent Sekcji Nadzoru Higieny Pracy w PSS-E w Skierniewicach.

W konkursie wzięło udział 42 uczestników (spośród 47 zgłoszonych) – dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół z terenu województwa łódzkiego, którym towarzyszyli nauczyciele oraz rodzice i opiekunowie. Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych:

  • grupa młodsza (6–9 lat),
  • grupa średnia (10–14 lat),
  • grupa starsza (15–18 lat).

Uroczystego otwarcia konkursu dokonali Ilona Pietrowska – Dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach oraz Sławomir Trochonowicz – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina i Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach.

Konkurs uświetnił występ artystyczny dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno‑Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Skierniewicach, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Katarzyny Wasztan i Adriana Krawczewskiego, pt. „Galop po zdrowie”.


Oprawę kulinarną oraz zdrowe przekąski dla uczestników konkursu przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Głuchowie pod kierunkiem nauczyciela Marii Marcinkiewicz.


Organizatorzy skierowali podziękowania do licznie zgromadzonych gości oraz sponsorów wydarzenia, którymi byli: Marszałek Województwa Łódzkiego i  firma KAMERTON F.H.U. Sklep Muzyczny w Skierniewicach.

Wyjątkowe podarunki – sadzonki agrestu i porzeczek dla wszystkich uczestników przygotował Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Gest ten nie tylko sprawił ogromną radość dzieciom i młodzieży, ale również miał wyjątkowy walor edukacyjny i proekologiczny. Dzięki otrzymanym roślinom uczestnicy mogą aktywnie włączyć się w działania na rzecz ochrony środowiska oraz zwiększania terenów zielonych w swoim otoczeniu. Szczególnie doceniamy, że sadzonki zostały przekazane w ramach projektu „Zazieleniamy Łódzkie”, którego celem jest dosadzanie drzew i krzewów w przestrzeni publicznej województwa łódzkiego.


Wydarzenie przebiegło w życzliwej i przyjaznej atmosferze. Jury oraz Dyrektor Centrum, wręczając dyplomy i nagrody, gratulowało wszystkim uczestnikom konkursu, podkreślając bardzo wysoki poziom artystyczny prezentowanych występów. Konkurs poprowadziła pomysłodawczyni konkursu  Marzenna Piwowar‑Zrazek, nauczyciel‑konsultant Centrum.


Nagrody w konkursie otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.


Lista laureatów:

KATEGORIA I

  • I MIEJSCE –  Szymon Król, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Dzierzgówku
  • Ex aequo I MIEJSCE  – Zofia Łojszczyk, Przedszkole nr 8 „Zielony Zakątek” w Skierniewicach
  • II MIEJSCE – Jagoda Kozłowska, Szkoła Podstawowa w Słupi
  • III MEJSCE – Zofia Krajewska, Szkoła Podstawowa nr 2  im. Tadeusza Kościuszki w Skierniewicach
  • Wyróżnienie – Gabiela Dziwiszek,Przedszkole nr 10 w Skierniewicach

KATEGORIA II

  • I MIEJSCE – Zofia Machaj, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowicach
  • Ex aequo II MIEJSCE  –  Maja Bylewska, Zespół Szkół w Burzeninie
  • Ex aequo II MIEJSCE  –  Zuzanna Myczka, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bednarach
  • III MIEJSCE – Marcelina Zając, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zielkowicach
  • Wyróżnienie –Aleksander Zawadzki, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu

KATEGORIA III

  • III MIEJSCE –Kinga Wójcik,  II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu
  • Wyróżnienie –Wiktor Jaworski, Zespół Szkół w Głuchowie

Wręczenie Krajowych Certyfikatów „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”

wspólne zdjęcie z Gali wręczenia Krajowych Certyfikatów Przedszkole i Szkoła Promującej Zdrowie

W dniu 19 marca 2026 roku w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość wręczenia Krajowych Certyfikatów „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”. Minister Edukacji Narodowej przyznała to prestiżowe wyróżnienie kolejnym 41 przedszkolom i szkołom z 11 województw, należącym do sieci placówek promujących zdrowie w Polsce, w tym pięciu placówkom z województwa łódzkiego.

 

Uczestniczyli w niej przedstawiciele województwa łódzkiego: Jarosław Krajewski – Łódzki Wicekurator Oświaty, Agnieszka Szczech – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi (Wydział Nadzoru Pedagogicznego) oraz Marzenna Piwowar-Zrazek – koordynator wojewódzki programu „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”, nauczyciel-konsultant w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.

 

Podsekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej, Paulina Piechna-Więckiewicz, skierowała słowa uznania i podziękowania do wyróżnionych placówek. Marzenna Habib, wicedyrektor ORE w Warszawie, przedstawiła informacje dotyczące procedury nadawania krajowych certyfikatów oraz wyraziła podziękowanie dla krajowego koordynatora i zespołu za ich wkład w realizację programu oraz jego skuteczne upowszechnianie w Polsce.

 

Przyznanie certyfikatu stanowi potwierdzenie realizacji przez placówkę modelu przedszkola i szkoły promującej zdrowie oraz wyraz uznania dla jej wieloletniej, systematycznej i konsekwentnej pracy w tym obszarze.

Program „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” jest realizowany w Polsce od 1991 roku i koncentruje się na promowaniu zdrowego stylu życia. Jego założenia wpisują się w realizację funkcji dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej placówek oświatowych.

 

Placówki uczestniczące w programie systematycznie diagnozują potrzeby zdrowotne oraz poziom dobrostanu całej społeczności – dzieci, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Współpracują również z instytucjami środowiska lokalnego działającymi w obszarze zdrowia publicznego. Na podstawie przeprowadzonych diagnoz określają priorytety oraz planują działania dostosowane do aktualnych potrzeb.

 

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim wyróżnionym placówkom oraz koordynatorom programu za ich zaangażowanie i wkład w rozwój oraz doskonalenie działań w zakresie promocji zdrowia.

 

Lista placówek z województwa łódzkiego, które otrzymały Krajowy Certyfikat:

  1. Miejskie Przedszkole nr 13 im. „Bajkowe Przedszkole” w Zgierzu
  2. Przedszkole Miejskie nr 105 w Łodzi
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Radomsku
  4. Szkoła Podstawowa nr 14 im. Orła Białego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim
  5. Szkoła Podstawowa w Słupi

IV Wojewódzki Konkurs Piosenki o Zdrowiu

plakat IV Wojewódzkiego Konkursu Piosenki o Zdrowiu

plakat IV Wojewódzkiego Konkursu Piosenki o Zdrowiu

Centrum Rozwoju Edukacji
Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Państwowa Szkoła Muzyczna
I st. im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach

Samorządowa Szkoła Muzyczna
II st. w Skierniewicach

 

zapraszają przedszkolaków oraz uczniów szkół i placówek oświatowych województwa łódzkiego
do udziału w

 

IV Wojewódzkim
Konkursie Piosenki o Zdrowiu

 

organizowanym pod Honorowym Patronatem

Marszałka Województwa Łódzkiego
oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty

 

w dniu 14 kwietnia 2026 r. o godz. 10:00

 

w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia
im. F. Chopina w Skierniewicach
ul. Prymasowska 6, 96-100 Skierniewice

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 24 marca 2026 r.

Regulamin konkursu (plik PDF)

Rozmiar: 334 KB

Program (plik PDF)

Rozmiar: 2 MB