W dniu 27 maja 2026 r. w Zespole Szkół w Głuchowie odbyła się publiczna prezentacja wyników autoewaluacji działań podejmowanych w zakresie promocji zdrowia. Placówka, jako szkoła ponadpodstawowa, realizuje zadania zgodnie z obowiązującym w Polsce modelem Szkoły Promującej Zdrowie.
W roku szkolnym 2025/2026 szkoła przeprowadziła autoewaluację, mającą na celu określenie stopnia realizacji celów wyznaczonych w krajowej koncepcji Szkoły Promującej Zdrowie. Wyniki badań zostały przedstawione przez p. Magdalenę Nester-Zielińską – szkolnego koordynatora programu.
Podczas spotkania dyrektor szkoły, pani Katarzyna Jochym, wyraziła podziękowanie całej społeczności szkolnej za aktywne zaangażowanie w działania służące kształtowaniu i wzmacnianiu zdrowia.
Pani Marzenna Piwowar-Zrazek, nauczyciel konsultant w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, koordynator Skierniewickiej Regionalnej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, podziękowała za wieloletnią, owocną współpracę oraz konsekwentną realizację założeń programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. W swojej wypowiedzi podkreśliła wysoki poziom prowadzonych działań, szeroki zakres współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz ośrodkami akademickimi. Jednocześnie poinformowała o zamiarze złożenia rekomendacji dotyczącej ponownego przyznania Zespołowi Szkół w Głuchowie Krajowego Certyfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie”.
21 maja 2026 roku w Przedszkolu nr 1 w Skierniewicach odbyła się publiczna prezentacja wyników autoewaluacji działań z zakresu promocji zdrowia. Spotkanie podsumowało wielomiesięczne działania społeczności przedszkolnej, których celem było kształtowanie zdrowych nawyków u dzieci i ich rodzin.

























